Якою повинна бути побутова швейна машинка: основні критерії вибору

Якщо буквально декілька десятків років тому швейні машинки були лише в деяких будинках, переважно там, де хтось займався пошиттям одягу на замовлення, то сьогодні така техніка стала значно доступнішою. На українському ринку попитом користуються такі бренди Janome, Brother, Praff, Family. Та навіть в їх асортименті представлена техніка різного цінового діапазону, тож варто розібратися, які машинки підходять для домашнього використання.

Розповсюджені помилки при виборі

Перед тим як придбати техніку, варто розібратися, які розповсюджені помилки при виборі роблять багато покупців. Ось вони:

  • не потрібно занадто витрачатися. Звичайно, для використання вдома не знадобляться сотні функцій, також не варто витрачатися на комп’ютеризовані моделі, якщо тільки в майбутньому в планах немає перетворити хобі в заробіток. Зверніть увагу, що техніка повинна виконувати ту кількість операцій, котра відповідає її типу. Так, для електронних – це більше 40, для електромеханічних – до 25;
  • китайські машинки – неякісні. Варто зазначити, що майже всі великі бренди, в тому числі ті, про які було сказано на початку, мають заводи не лише на батьківщині, але і в Азії та інших країнах. Велика перевага брендової техніки в тому, що за якістю використовуваних матеріалів та правильністю збірки слідкують. Щодо невідомих виробників, то вони дійсно можуть бути дуже неякісними;
  • потрібно купити найдорожчу, вона шитиме ідеально. Протилежне ставлення до першого розглянутого випадку. Але воно теж помилкове. Не варто думати, що якщо ви придбаєте дорогу машинку, вона все зробить за вас. Рівність швів, привабливий вигляд виробів залежать від майстрині, котра буде працювати з технікою.

Швейні машини варто купувати в спеціалізованих магазинах. Консультанти добре орієнтуються в асортименті і зможуть допомогти підібрати техніку, котра повністю задовольнить ваші потреби.

Який човник обрати

Казати, що один краще, інший гірше – не зовсім правильно. Вертикальній і горизонтальний човник просто різні. Останній підійде, коли необхідно робити ширину рядка більше ніж 5 мм. Також він добре справляється з тонкими тканинами, потребує мінімального обслуговування, швидкий та тихий. Однак вартість машинок з горизонтальним човником вище, тому у разі виходу зі строюремонт буде досить проблематичним.

Вертикальній човник – класичне рішення. Він добре працює з різними типами ниток, обслуговувати його надзвичайно просто, однак необхідно регулярно змащувати. Він працює голосніше, але вартість техніки з вертикальним човником нижча.

Варто звернути увагу на моделі з функцією оверлоку, тобто обробітку краю виробу. Повноцінно машинку для обметування вони не замінять, однак з деякими тканинами вдасться досягти непоганих результатів.

Увага лапці та транспортеру тканини

Універсальна лапка – базова в кожній швейній машинці. Однак, крім неї, більшість комплектується спеціальними для створення петель. Додатково можна знайти для:

  • обметування, так звана оверлочна;
  • пришивання ґудзиків;
  • потайного рядка;
  • квілтінга;
  • блискавки.

Транспортер – це ті зубці, котрі відповідають за просування тканини. Бувають вони верхні та нижні. Перші ще називають – крокуючі лапки. Вони встановлюються замість звичайної та необхідні для одночасного переміщення двох шарів матеріалу.

Нижні транспортери просувають матеріал, при цьому перешкоджають надмірному стисканню чи розтягуванню. Без такої деталі неможливо шити трикотажні та інші тканини, котрі сильно розтягуються.

Додаткові елементи та характеристики

Варто звернути увагу на рукавну платформу. Це знімна конструкція столика, за допомогою якої зручно обробляти рукава та інші вузькі трубкоподібні деталі. Важливий елемент – ниткообрізувач. Він використовується для зрізання нитки, без використання ножиць. Також прискорює процес нитковтягувач. В деяких моделях він працює автоматично.

Обов’язково звертайте увагу на те, з якими матеріалами може працювати техніка. Важливий параметр – потужність двигуна. Для електромеханічних нормальний показник – від 75 Вт, для комп’ютеризованих – від 45 Вт.

Что будем искать? Например,Человек