Штучні ялинки

Новий рік асоціюється c подарунками, святом, Дідом Морозом і, звичайно, з ялинкою. Вічнозелені дерева з'являються у всіх квартирах і будинках нашої країни. Їх гілки прикрашають яскравими кульками та ілюмінацією. Ми вже писали про вибір новорічної гірлянди в статті «Як вибрати гірлянду для приміщення і вулиці». У цій статті ми поговоримо про вибір штучної новорічної ялинки.

Чому саме штучна?

До сих пір не вщухають суперечки про те, яку новорічну красуню вибрати — штучну або натуральну. Прихильники «живих» дерев в якості аргументів призводять неймовірний хвойний запах і натуральний зовнішній вигляд. Останнє твердження викликає сумніви, зазвичай автори таких заяв судять по штучним смерек радянських часів. Тоді різниця між деревом з лісу і виробом з гуми і пластмаси була занадто очевидна, щоб її не помічати. Зараз ситуація кардинально змінилася: штучні ялинки, якщо і відрізняються від справжніх, то тільки в кращу сторону. Вироби виробляються такими, щоб вони більше схожим на «ідеальну» ялина з казки.

Тепер слід сказати пару слів про безперечних плюсах «дерева зі сталі пластика». Воно не обсипається, прослужить вірою і правдою довгі роки. З «живими» деревами часто виникає проблема, коли їх приносять в тепле приміщення, гілки розморожують і ялина відразу ж починає обсипатися. Ситуація ускладнюється, якщо в будинку є домашні тварини: волохаті вихованці швидко рознесуть голки по всіх кімнатах.

Ще один аргумент на користь штучних ялин — браконьєрське вирубування молоденьких дерев. Найчастіше дерева, які продають на вулицях міст, отримані незаконним шляхом за допомогою самовільної вирубки. Купуючи таке дерево, ми мимоволі стаємо співучасниками злочину.

Вибір матеріалу

Штучні новорічні красуні розрізняються залежно від способу виробництва. Головним критерій — вид голок, адже саме голки — найскладніший з точки зору виробництва елемент дерева.

  1. Волосінь — поширений матеріал. Зроблені з волосіні голки виходять пружні і пухнасті, вони не мнуться і не заламувати, ось тільки на дотик хвоя такий їли жестковата. У довжину голки можуть досягати 12 см.
  2. Плівка ПВХ теж часто використовується в якості матеріалу. Плівка нарізається тонкими клаптями, які грають роль голок. З точки зору зовнішнього вигляду таке дерево може і не саме натуральне, але зате матеріал дуже практичний. ПВХ (полівінілхлорид) відрізняється щільністю, не запалюється і не горить, безпечний для людини, на дотик голки м'які — не можуть вколоти або подряпати.
  3. Литі — найнатуральніша різновид штучних ялинок. Гілки і голки у них виготовляються з рідкого пластику, який відливається у форми, тому все виглядає дуже натурально. Голочки об'ємні нічим не відрізняються від справжніх, при цьому зовсім неколючими. Термін служби литого дерева перевищує 10 років.

Ялинки з підсвічуванням — гірлянда не потрібна

Світлова ілюмінація — головна запорука новорічного настрою. Все в кімнаті має мерехтіти і переливатися різними кольорами. Більшість штучних ялинок не має підсвічування, тому вони прикрашаються гірляндами, але є й інші спорудження, які світяться самі по собі. До моделей, які не потребують гірляндах, а самі здатні освітити приміщення святковими вогнями, відносяться світлодіодні і оптоволоконні їли.

Оптоволоконні — в хвою дерева вплітаються нитки оптичного волокна, це особливі пластикові тонкі трубки, які можуть передавати світло всередині себе. Сам джерело світла розташовується в підставі дерева, від якого він поширюється по волокну. На кінцях ниток горять яскраві вогні, які на деяких моделях можуть ще і переливатися різними кольорами. Зрозуміло, така ялинка буде світитися тільки при наявності підключення до електромережі, але витрата енергії зазвичай невеликий (10 — 12 Вт).

Світлодіодні — дерева, в які вбудовані яскраві світлодіодні лампи. Фактично така прикраса нагадує вбудовану гірлянду, так як в більшості гірлянд використовуються саме світлодіоди. Світлодіодному дереву теж потрібно підключення до електричної мережі.
Комбінований варіант освітлення передбачає використання одночасно і оптоволоконних ниток, і світлодіодів.

Что будем искать? Например,Человек