Чоловіче безпліддя: чому виникає та що робити

Безпліддя – делікатна проблема, про яку не говорять вголос. Часто пара тривалий час мріє про малюка, але лелека вперто оминає оселю. І причини цього явищ можуть бути різні.

Тривалий час вважали, що безпліддя – суто жіноча проблема. Але фахівці  ARTCLINIC, провідного медичного центру України, що спеціалізується на плануванні та веденні вагітності,  запевняють, що це не зовсім так. Причиною безпліддя може бути не лише жіночий, а й чоловічий фактор. Якщо у дружини регулярний менструальний цикл,  вона не страждає гінекологічними захворюваннями, але протягом 12 місяців регулярного статевого життя, без контрацепції, не вдається зачати малюка, то, ймовірно, проблема може бути в чоловікові.

Найпоширеніші причини безпліддя у чоловіків

  • Інфекційні захворювання яєчок. Часто різні захворювання яєчок призводять до повної відсутності сперматозоїдів у спермі. Точна причина захворювання невідома, але воно може бути наслідком інфекції звивистих сім’яних канальців, в яких здійснюється процес сперматогенезу.  Свинка, перенесена після статевого дозрівання, може викликати цю хворобу.
  • Гормональна недостатність. Для того, щоб виявити, чи є гормональні причини безпліддя, варто обстежити такі гормони: тестостерон, пролактин, гормони щитоподібної залоз, ФСГ, ЛГ.  Точно проводити такі обстеження варто тим чоловікам, у яких була затримка статевого дозрівання. Підвищений рівень ФСГ  в крові  може свідчити, що сперматизоїди не виробляються взагалі.
  • Порушена прохідність сім’явивідних шляхів. Через порушення прохідності сім’явивідних шляхів відбувається блокування виходу сперматизоїдів в уретру. А для того, щоб виявити причину відсутності сперматозоїдів в еякуляті, проводять рентгенівське дослідження сім’явивідних шляхів, біопсію яєчок та визначають рівень ФСГ.
  • Варикоцеле. Варикозне розширення вен сім’яного канатика може призводити до підвищення температури мошонки. У випадку виникнення варикоцеле відбувається зниження  фертильності.
  • Ретроградна еякуляція – порушення, під час якого сперма закидається в сечовий міхур при еякуляції. Трапляється, що з уретри сперма взагалі не виходить чи виходить в малій кількості. Найчастіше це трапляється у чоловіків, які страждають від діабету, розсіяного склерозу, а також тих, хто переніс  операцію на передміхуровій залозі, має травми шийки сечового міхура.
  • Гіпоспадія. Вроджена хвороба, характеризується зміщенням отвору сечівника (уретри), через який сперма виходить під час еякуляції. Тому сперма може не потрапляти у шийку матки, а якщо патологія дуже складна, то навіть не потрапляти у піхву. Тому єдиним методом лікування є хірургічне втручання.

Можливими причинами безпліддя може бути хімічне отруєння, вживання деяких медичних препаратів, вживання алкоголю, наркотиків, часті стреси, сидяча робота, частий перегрів і переохолодження.

Про безпліддя свідчать такі симптоми, як порушення ерекції, біль під час сечовипускання, відчуття дискомфорту в паху. Але часто патологія протікає без симптомів. Якщо у пари є проблеми із зачаттям, то варто звернутися до фахівців. Лікування безпліддя – один з напрямів роботи ARTCLINIC, провідного медичного центру,дізнатись більше про який можна на сайті.

Что будем искать? Например,Человек