Навіщо проводити аналіз сечі?

Нагадуємо, що самостійна інтерпретація результатів неприпустима, наведена нижче інформація має виключно довідковий характер. Загальний аналіз сечі (з мікроскопією осаду): показання до призначення, правила підготовки до здачі аналізу, розшифрування результатів та показники норми.

Показання для призначення дослідження

Загальний аналіз на сечовину відноситься до рутинних лабораторних досліджень, спрямованих в першу чергу на скринінг захворювань органів сечовидільної системи, оскільки патологічні процеси в нирках та сечовивідних шляхах впливають на властивості сечі.

За допомогою цього простого діагностичного тесту можна виявити захворювання інфекційно-запального характеру, такі як гломерулонефрит (запалення ниркових клубочків), пієлонефрит (запалення ниркових балій), цистит (запалення сечового міхура).

Мікроскопія осаду сечі дозволяє запідозрити травму або інфаркт нирки, сечокам'яну хворобу, деякі новоутворення, амілоїдоз нирок (системне захворювання, при якому нирки відкладають специфічний нерозчинний білок, через що порушується функціонування органу).

Крім діагностики захворювань нирок та сечовивідних шляхів, за результатами загального аналізу сечі з мікроскопією осаду можна отримати відомості про загальний стан здоров'я.

Сеча утворюється внаслідок ультрафільтрації плазми через клубочки нирок. При розвитку різних захворювань кров надходять патологічні продукти обміну речовин, які виводяться з організму, зокрема через нирки.

Підготовка до процедури

Підготовка до загального аналізу сечі починається протягом дня до збирання біоматеріалу. Деякі продукти харчування, обсяг випитої рідини, прийом лікарських препаратів та біодобавок, інтенсивні фізичні навантаження можуть спотворити результати дослідження.

За день до збирання сечі необхідно відмовитися від продуктів, які можуть вплинути на колір сечі: наприклад, буряк і чорниця надають сечі червоного відтінку, при вживанні великої кількості моркви або добавок з каротином колір сечі може змінитися на помаранчевий.

Напередодні збору сечі не рекомендується прийом алкоголю, кави, біодобавок та міцного чаю. По можливості слід обмежити прийом діуретичних (сечогінних) засобів. Потрібно унеможливити серйозні фізичні навантаження, а також відвідування лазні, сауни.

Жінкам під час менструацій не рекомендується здавати сечу на дослідження, оскільки навіть невелика кількість крові значно спотворить результат аналізу.

Слід попередити лікаря про лікарські препарати, що приймаються, а також про проведення інвазивних обстежень (наприклад, цистоскопії) напередодні дослідження.

Что будем искать? Например,Человек