Все що треба знати про контактні лінзи та догляд за ними

 

Контактні лінзи — це один з найпопулярніших засобів корекції зору, що дозволяє замінити окуляри. Завдяки своїм перевагам, вони стають все більш популярними серед людей різного віку. Проте, перед тим як вибрати контактні лінзи, необхідно докладно ознайомитися з їхнім типом та правильним доглядом.

Типи контактних лінз

Контактні лінзи для очей можна розділити на три типи: м’які, полум’які та тверді.

М’які лінзи — це найбільш популярний вид контактних лінз. Вони виготовляються з гідрогелю та мають високу газопроникність. Такі лінзи мають м’яку структуру та прилягають до поверхні ока, що забезпечує комфортне носіння. М’які лінзи підходять для виправлення більшості окулярних дефектів, таких як міопія, гіперметропія та астигматизм.

Полум’які лінзи — це гібридні лінзи, що складаються з м’яких та твердих матеріалів. Такі лінзи підходять для людей з високим ступенем астигматизму та інших окулярних дефектів.

Тверді лінзи — це лінзи з твердих матеріалів, які зазвичай використовуються для виправлення дефектів зору, що не можуть бути виправлені за допомогою м’яких лінз.

Догляд за контактними лінзами

Для збереження здоров’я очей та контактних лінз, необхідно дотримуватися правильного догляду за ними. Ось деякі поради щодо догляду за контактними лінзами:

Перед тим як надягати лінзи, обов’язково мийте руки милом та водою, а потім обсушіть їх на чистій рушниці. Це допоможе запобігти передачі бактерій на лінзи та в очі.

Ніколи не співмішуйте різні типи розчинів для контактних лінз. Використовуйте тільки той розчин, який рекомендується виробником лінз.

Завжди знімайте лінзи перед сном, щоб дати очам відпочинок. Також не носіть лінзи більше терміну, вказаного на упаковці.

Періодично мийте та дезінфікуйте контактні лінзи. Використовуйте тільки рекомендовані виробником розчини та не використовуйте старий розчин.

Не використовуйте лінзи під час купання або водних процедур, які можуть призвести до попадання води у ваши очі.

Захищайте лінзи від прямого сонячного світла та надмірної тепла. Зберігайте їх у спеціальних контейнерах, заповнених розчином для контактних лінз.

Якщо у вас виникають дискомфортні відчуття або печіння в очах під час носіння контактних лінз, зверніться до лікаря.

Коротко кажучи, контактні лінзи — це чудовий спосіб корекції зору, що дозволяє забути про окуляри та почуватися комфортно протягом дня. Однак, їх потрібно обирати з урахуванням ваших індивідуальних потреб та дотримуватися правильного догляду за ними. Запам’ятайте, що здоров’я очей — це завжди на першому місці, тому будьте обережні та дотримуйтесь вищезгаданих порад.

Что будем искать? Например,Человек