Хто такі донори ооцитів?

Хто такі донори ооцитів?

Хто такі донори ооцитів?
СОДЕРЖАНИЕ
0

Донація яйцеклітин – процедура, що передбачає забір здорових зрілих ооцитів у донора для їх подальшого запліднення у лабораторних умовах та імплантації готового ембріона у матку жінки-реципієнта. Простіше кажучи, донор ооцитів за добровільною згодою, зафіксовано письмово, ділиться своїми статевими клітинами для потреб жінки, що не може завагітніти самостійно природним шляхом.

Хто може стати донором?

Статеві клітини мають певну генну інформацію, як-от: колір волосся, будова тіла, колір очей, зріст і навіть розумові задатки. Тому до вибору донора підходять ретельно, адже лікарі мають бути впевнені, що дитина, зачата за допомогою донорських ооцитів, має бути фізично і психічно здорова. Тому основними критеріями до жінки, що хоче стати донором є нормальна вага тіла та зріст, відмінний стан здоров’я, відсутність шкідливих звичок і захворювань, що передаються генетично.

Перед тим, як приєднатися до участі у програмі донорства, жінка повинна відповідати вище описаним параметрам і пройти повне медичне обстеження. ГО «Донори за життя» оплачують всі медичні послуги потенційному донору. І навіть, якщо виявиться, що жінка не може поділитися своїми клітинами, платити нічого не доведеться.

Кому це потрібно?

Донорські яйцеклітини необхідні жінкам, котрі не можуть стати матір’ю самостійно через стан здоров’я. Бувають різні ситуації, внаслідок яких жінці ставлять діагноз неплідність:

  • Передчасна менопауза
  • Видалені яєчники
  • Низька якість статевих клітин
  • Непрохідність фалопієвих труб
  • Наявність спадкових захворювань та інше

В такому випадку донорські ооцити є єдиною можливістю виносити і народити здорову дитину.

Це безпечно?

Жінка народжується зі сталою кількістю яйцеклітин. Їх кількість при народженні, в середньому, сягає 400 000 одиниць. До віку статевої зрілості залишиться приблизно 400 одиниць, всі інші атрофуються за непотрібністю. Щомісяця під час менструального циклу жінка втрачає 1-2 яйцеклітини. А під час участі у програмі донації лікарі забирають, в середньому, 20 статевих клітин. Така кількість ніяк не позначиться на репродуктивних можливостях донора і жінка може завагітніти вже через місяць після донації, після закінчення менструації. Про безпечність донорства свідчить і той факт, що жінка за життя може ділитися яйцеклітинами до 8 разів.

Також не варто хвилюватися і за вплив донорства на стан здоров’я. Якщо ви дотримуєтеся всіх рекомендацій лікаря та приймаєте препарати в індивідуально призначених дозах, негативного впливу на здоров’я не варто боятися. Єдине, що в декого може бути непереносимість препаратів. В такому разі лікар при перших ознаках змінює чи скасовує призначені препарати та зупиняє вашу участь у програмі донації. Адже ваше здоров’я та безпека – наш пріоритет.

Щоб приєднатися до участі у програмі, заповніть форму на сайті ГО «Донори за життя». Робіть благороду, солідарну справу та отримуйте за це гідну грошову винагороду! Детальніше про умови участі та переваги читайте на сайті організації.

Комментировать
0
Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

Это интересно