Вітамін B6 (піридоксин). Вплив на нервову систему

У першій половині минулого століття було розпочато наукові дослідження, пов’язані з вітаміном В6, які продовжуються багатьма вченими і до теперішнього часу. У 1934 році дослідник Пауль Дьєрді вперше відкрив цей вітамін. Він же першим дав в 1939 відкритій речовині загальноприйняті тепер назви — вітамін В6, піридоксин. 1938 року американський дослідник першим ізолював чистий кристалічний водорозчинний піридоксин.

Вітамін В6 насправді є групою вітамінів: піридоксин, піридоксинал і піридоксамін, які тісно пов’язані між собою і діють спільно (калоризатор). Необхідний В6 для утворення антитіл та червоних кров’яних клітин. Замовити цей вітамін ви можете тут https://multivitamin.com.ua/ru/catalog/vitaminy/vitamin-v/vidb-b6.

Фізико-хімічні властивості вітаміну В6

За своєю хімічною природою речовини групи вітаміну В6 є похідними піридину. Являє собою білу кристалічну речовину, добре розчинну у воді та спирті.

Вороги: тривале зберігання, вода, процес харчової обробки, алкоголь, естрогени.

Харчові джерела вітаміну В6

Найкращі натуральні джерела піридоксину: пивні дріжджі, пшеничні висівки, зав’язь пшениці, печінка, нирки, серце, диня, капуста, чорна патока, молоко, яйця, яловичина, цвітна капуста, часник, спаржа, броколі, тріска, тунець, тунець.

Корисні властивості вітаміну В6

Вітамін В6 сприяє належному засвоєнню білка та жиру. Сприяє перетворенню триптофану – незамінної амінокислоти – на ніацин. Допомагає запобігати різноманітним нервовим і шкірним розладам. Полегшує стан нудоти. Сприяє правильному синтезу нуклеїнових кислот, що перешкоджають старінню. Зменшує нічні спазми м’язів, судоми литкових м’язів, оніміння рук, певні форми невритів кінцівок. Діє як натуральний сечогінний засіб.

Люди, які вживають білок у великій кількості, потребують цього вітаміну (calorizator). Вітамін В6 може зменшити потребу діабетиків в інсуліні, і якщо його доза не відрегульована, це може призвести до зниження вмісту цукру в крові.

Шкідливі властивості вітаміну В6

Піридоксин добре переноситься у всіх формах. Має дуже низьку токсичність. У людей з індивідуальною непереносимістю до піридоксину можуть розвинутись алергічні реакції у вигляді кропив’янки. Шкідливість може завдати лише за тривалому прийомі у великих дозах. У цьому випадку виникають симптоми: оніміння кінцівок, поколювання, відчуття стискання, втрата чуттєвості.

Засвоюваність вітаміну В6

Вітамін В6 добре засвоюється організмом, яке надлишки виводяться із сечею. Виводиться через 8 годин після прийому і як усі вітаміни групи В повинен поповнюватися, але якщо не вистачає магнію в організмі засвоєння вітаміну помітно погіршується.

Что будем искать? Например,Человек