Як вступити до ВНЗ Британії?

Інструкція з вступу до вузів Англії: вступні вимоги, важливі дедлайни, вступ після 9, 10 та 11 класу.

Вступити до університету в Англії – це не лише престижно, а й дуже перспективно. Розпочати підготовку до навчання у вишах у країні можуть навіть іноземці з неповною середньою освітою. Для цього достатньо мати хороші оцінки та володіти англійською мовою. Бiльше інформації про ВНЗ Британії ви можете узнати тут https://theacademicadvisor.com.ua/country/obrazovanie-v-velikobritanii/.

Багатьох студентів приваблює Англія, освіта британського зразка визнана одним із найкращих у світі, а навчання в цій країні дозволяє не лише заговорити англійською мовою, але й отримати ідеальну підготовку до працевлаштування.

Мрієте здобути освіту у Великій Британії? Нижче розповімо про порядок вступу на різні статечні програми університетів Англії.

Навчання в Англії після 8, 9, 10 чи 11 класу

Програма, яку іноземний студент може бути зарахований в Англії, залежить від того, скільки років він відучився у своїй країні.

Надходження після 8 чи 9 класу

Іноземці віком 14-15 років можуть вступити до англійських шкіл на програму GCSE, яка веде до отримання британського сертифікату про неповну середню освіту General Certificate of Secondary Education.

Для студентів, які закінчили у своїй країні 8 класів, навчання на програмі триває 2 роки, а для студентів з російською неповною середньою освітою (випускників 9 класу) – 1 рік.

Під час навчання студенти вивчають як обов’язкові дисципліни, такі як англійська, математика та природничі науки, так і факультативні предмети, які обирають самостійно. Загалом студенти вивчають 9-11 предметів. Після закінчення програми вони складають від 6 до 10 випускних іспитів.

Учні програм GCSE отримують чудову академічну та мовну підготовку, яка дає можливість продовжити навчання в Англії.

Іноземним студентам в Англії також доступні програми інтенсивні IGCSE, які розраховані саме на іноземців та передбачають поглиблений підхід до навчального процесу.

Обидві програми в Англії пропонуються на базі традиційних шкіл, шкіл-пансіонів, міжнародних навчальних центрів та коледжів шостої форми, створених спеціально для таких програм.

Надходження після 10 класу

Випускники 10 класу російських шкіл та випускники вищеописаних програм GCSE/IGCSE можуть подавати документи на програму A-level.

На цю програму приймають студентів віком від 16 років. Вона триває 2 роки і веде до отримання атестату про повну середню освіту британського зразка.

Програма A-level включає 45 предметів, з яких кожен студент вибирає по 3-6 дисциплін для вивчення. Важливо, щоб ці предмети відповідали майбутній університетській спеціалізації студента.

Академічна програма A-level складається із двох частин, кожна з яких триває 1 рік. При цьому програма передбачає 20-25 годин занять на тиждень. Після першого року навчання в Англії студенти одержують ступінь As-level, після другого року – ступінь A2-Level. Після проходження програми студенти складають іспити на здобуття диплома A-level.

Наявність диплому A-level дозволяє студенту подавати документи до університетів Англії та багатьох інших країн.

Надходження після 11 класу

Випускники російських шкіл, які отримали атестат про повну середню освіту, не мають права подавати вступні документи безпосередньо до університетів Англії.

Натомість для них передбачені варіанти зарахування, які включають проходження підготовчих програм.

По-перше, студентам доступні річні підготовчі програми Foundation, на які приймають студентів віком від 17 років. Програма дає загальну академічну та мовну підготовку до навчання у ВНЗ.

По-друге, студент може вступити на класичну 2-річну або інтенсивну річну програму A-level, про яку ми писали вище.

Варто зазначити, що не всі британські університети вважають диплом Foundation аналогом диплома A-level та приймають його. Вступати на програму Foundation рекомендується лише в тому випадку, якщо це відповідає вступним вимогам обраного навчального закладу Англії. У решті випадків варто пройти навчання на програмі A-level.

Вступ до бакалавра вузів Англії

Система освіти в Англії передбачає зручну централізовану платформу для подання вступних документів до університетів – UCAS (Universities and Colleges Admissions Service).

Для подання документів студент повинен зареєструватися на сайті UCAS та вибрати від 1 до 5 британських університетів та програм, на які він хоче подати документи. При цьому подача заявки на одну програму коштує $14, а на кілька – $28. Таким чином, подавати заявку на кілька курсів вигідніше ніж на один.

Після реєстрації, вибору вузів та програм студент повинен заповнити на сайті особисту форму, вказавши відомості про себе, свій академічний та робочий досвід, якщо такий є.

Что будем искать? Например,Человек