Дифузний токсичний зоб (базедова хвороба)

Щитовидна залоза — це ендокринний орган, що складається з двох часток, з'єднаних перешийком, розташовується в нижній частині передньої поверхні шиї на рівні перстневидного хряща

В останні роки відзначається неухильне зростання захворювань щитовидної залози у всьому світі, включаючи і таке захворювання як дифузний токсичний зоб (хвороба Грейвса, Базедова хвороба).

Причини виникнення дифузного токсичного зобу

Дифузний токсичний зоб є аутоімунним захворюванням, тобто в основі його розвитку лежить уроджений дефект імунної системи. На тлі сприятливих факторів (стрес, вагітність) може початися підвищений синтез аутоантитіл до рецепторів тиреотропного гормону (ТТГ), розташованих на мембрані фолікулярних клітин щитовидної залози. Це призводить до формування зобу та тиреотоксикозу.

Основні прояви дифузного токсичного зобу:

  • різноманітні прояви, що торкаються серцевої діяльності – відчуття серцебиття, підвищення артеріального тиску, поява задишки. При огляді – тахікардія. Найчастіше на ЕКГ реєструється порушення ритму – фібриляція передсердь. Саме тому, коли вперше на ЕКГ реєструється дане порушення ритму, обов'язково треба виключити захворювання щитовидної залози.
  • ендокринні порушення, що мають на увазі зниження ваги, підвищення температури тіла, порушення менструального циклу у жінок, зниження потенції у чоловіків.
  • порушення процесів травлення – діарея, нудота.
  • неврологічні порушення, що виявляються вираженим тремором рук, головними болями, постійним занепокоєнням, безсонням, тривогою, дратівливістю, емоційною нестійкістю.
  • при тривалому нелікованому тиреотоксикозі може розвинутися зниження кісткової маси – остеопенію. Зниження кісткової щільності, особливо у літніх людей, є фактором ризику розвитку переломів.
  • можливо збільшення розмірів щитовидної залози (зоб).

Приблизно у 40% пацієнтів з ДТЗ розвивається ендокринна офтальмопатія, що характеризується ураженням м'яких тканин орбіти: ретробульбарної клітковини, окорухових м'язів; із залученням зорового нерва та допоміжного апарату ока (століття, рогівки, кон'юктиви, слізний ретробульбарний біль, біль при рухах очима, еритема повік, набряк або припухлість повік, гіперемія кон'юнктиви, окорухових м'язів.

Что будем искать? Например,Человек