Як виховати дитину з аутизмом?

Приділяти час собі стане життєвою необхідністю

Стрес від батьківських обов'язків може стати ще сильнішим у мам дітей із РАС. Хоч би як сильно ви намагалися бути доброю матір'ю, будуть дні, коли ви відчуєте, що робите недостатньо. Але якщо вам здається, що ваша дитина не може жити без вас, це не так. Не дозволяйте почуттю провини позбавити вас спілкування з подругами, спортивних тренувань або вечері вдвох із чоловіком (що особливо важливо, враховуючи, що стрес від відповідальності за дитину з особливими потребами може позначитися на ваших стосунках).

Вміння поглянути на речі з погляду дитини надаватиме вам сил

Якщо вас мучать хвилювання та страхи, якщо ви прокручуєте в голові сценарії «що якщо», подуйте про дитину. Він щасливий? Він рухається вперед? Він добре почувається? Якщо ви можете відповісти так на будь-яке з цих питань, ви добре справляєтеся. Переживати – це природно. Спробуйте поглянути світ з погляду дитини – це допоможе вам заспокоїтися. Можливо, ваше чадо добре проводить час, робить успіхи і страждає тільки коли його змушують робити прибирання або користуватися серветками.

Вашим новим девізом буде «Не все одразу»

Одна з найнеприємніших речей у отриманні діагнозу РАС — гадати, якою стане твоя 3-4-річна дитина, коли їй буде 10, 15 чи 25 років. Чи ходитиме він на побачення? Чи зможе керувати машиною? Жити самостійно? Всі ці питання не дадуть вам спати, якщо ви їм дозволите. Вчитеся йти по життю крок за кроком. Зосередьтеся на поточних завданнях — ерготерапії, академічних навичках або інших заняттях, які допомагають вашій дитині зробити ривок вперед. А решта додасться.

Что будем искать? Например,Человек