Терапевтична стоматологія

Терапевтична стоматологія

Терапевтична стоматологія
СОДЕРЖАНИЕ
0

Трансплантація зубів — це операція в процесі якої роблять пересадку зуба на місце, в якому він з якоїсь причини відсутній. Для того, що б процедура пройшла більш вдало, стоматолог користується зачатком зуба, оточеним фолликулом, в якому ще не сформовані корінці. Його витягають і приживляють на місце відсутнього зуба, де в майбутньому, зуб розвивається природним шляхом. Подробиці на https://onutchak.com.ua/.

Показання та протипоказання

Звичайним показанням до процедури є — відсутність жувального зуба, або зуба знаходиться в зоні видимої посмішки. Наприклад, пересадка зубів мудрості найчастіше не проводиться, так як дані зуби найчастіше не несуть якоїсь значущої функціонального навантаження, проте їх використовують в якості трансплантованого матеріалу, для відновлення дефектів зубів жувальної групи (перший, або другий моляри). Причин втрати можливо кілька:

  • природжений недолік, внаслідок якого зуб так і залишився в зародку і не сформувався до кінця;
  • травматична втрата зуба;
  • видалення зуба через що не піддається лікуванню карієсу;
  • наявна ретенция, внаслідок якої формується невірний прикус.

Якщо дорослій людині можна повернути зуб за допомогою імплантації, дітям і підліткам цей варіант не підійде. У них щелепу ще продовжує рости і формуватися, і потім є найвища ймовірність зсуву імпланта, і невірного його розташування. Тому одним з основних показань для дітей і підлітків, які втратили з якоїсь причини зуб — проведення трансплантації. Поки щелепу ще не сформована до кінця — це хороша альтернатива імплантації. Пересадка проходить вдало в 85% випадків.

Трансплантація власних зубів — це процедура, яка ще називається реплантації. Тобто пацієнтові хірургічним шляхом приживляється раніше втрачений зуб (можливо через травму).

Існує два типи пересадки:

  • трансплантація свого зуба на місце відсутнього;
  • пересадка зуба іншої людини, який збігається з групою крові з пацієнтом.

Трансплантація зуба вкрай не рекомендується при загальних і місцевих захворюваннях, що порушують процес відновлення кісток: запалення на щелепи або в слизової рота, туберкульоз, інші придбані і гострі інфекційні, проблеми з ендокринною системою і онкологія.

Комментировать
0
Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

Это интересно