Магнітно-резонансна томографія (МРТ)

Без променевих методів діагностики сьогодні вже неможливо уявити якісне і повне обстеження. Магнітно-резонансна томографія або скорочено МРТ є одним з таких методів. Діагностика за допомогою МРТ грунтується на принципі ядерного магнітного резонансу, зрозуміти суть якого багатьом людям, можливо, буде важкувато. Та й нема чого це знати пацієнту. Актуальними для них є запитання на кшталт: "Які хвороби допомагає виявити МРТ?", "Який апарат МРТ краще?", "Чи не шкідливий МРТ?" і т.д. Давайте спробуємо відповісти на ці питання. У сучасній медицині МРТ — це найбільш інформативний неінвазивний метод діагностики людського організму. Детально тут https://rodyna-medical.com.ua/project/magnitno-rezonansna-tomografiya-mrt-u-lvovi/.

Незаперечні переваги даного методу полягають в наступному:

  • відсутність шкідливого іонізуючого випромінювання і нешкідливість;
  • висока концентрація і чіткість картинки;
  • великі діагностичні можливості;
  • комфортність для пацієнта, йому під час проведення процедури потрібно тільки лежати, а якщо обстеження триває більше 30 хвилин, можна навіть подрімати.

МРТ призначають, щоб поставити і уточнити діагноз інсульт, пухлини головного мозку, розсіяний склероз, хвороби хребта і судин. Наприклад, МРТ дозволяє побачити і оцінити складність грижі міжхребцевого диска. При інсульті МРТ дозволяє виявити локалізацію ураження і наявність зон, які вже зазнали незворотних змін. При онкологічних захворюваннях різних органів МРТ призначається для уточнення даних про процес метастазування пухлини, місце розташування та характер віддалених метастазів. Для обстеження серця і органів дихання МРТ застосовують рідко.

Причина цього в тому, що ці органи знаходяться в постійному русі, а щоб отримати якісне зображення МРТ треба повна знерухомлених. Тому перед початком обстеження фахівець МРТ обов'язково просить пацієнта не ворушитися до закінчення процедури. Часто пацієнти запитують у лікарів, чому вони не призначають йому рентгенівське обстеження, а дають направлення на МРТ. Відповідь на це питання проста: МРТ, на відміну від рентгена, не робить променеве опромінення і дозволяє зробити знімки високої чіткості, на яких фахівець може побачити навіть найменші новоутворення і зміни тканин. Та й самі ці два методи діагностики не взаємозамінні, наприклад, для діагностики раку легенів лікар може призначити рентген, а пухлини мозку МРТ.

Також помилково вважати, що МРТ (магнітно-резонансна томографія) і РКТ (рентгенівська комп'ютерна томографія) — це одне і те ж. РКТ дає більше можливостей при дослідженні кісток черепа, чим МРТ, але в ряді випадків потрібно пройти обидва методи обстеження. Тому не потрібно самостійно, без призначення лікаря, проходити МРТ. Не варто сподіватися, що якщо ви зробили самостійно МРТ, то цього достатньо щоб поставити точний діагноз. МРТ не виключає необхідності здачі аналізу крові та інших досліджень. Тому направляти на МРТ повинен терапевт. Незважаючи на те, що МРТ нешкідлива процедура і у неї практично немає протипоказань, деякі обмеження все ж є. Відмовити в її проведенні можуть людям, які мають в тілі вживлені електронні імпланти (кардіостимулятори, вушні імпланти і ін.) Або металеві елементи великих розмірів в життєво небезпечних зонах (головний мозок, великі судини і т.д.). Також не повинні призначати МРТ вагітним у першому триместрі, оскільки в цей період закладаються внутрішні органи і системи плоду.

Апарати для МРТ бувають закриті і відкриті, різниця між ними суттєва і актуальним є питання, який з них краще? Найбільш звичний для пацієнтів закритий апарат МРТ, що представляє собою трубообразную камеру діаметром 60 см і довжиною 2 метри. У неї завозять спеціальний стіл, на якому лежить пацієнт. Закритий апарат на відміну від відкритого має велику потужність і тому результати дослідження виходять більш достовірними і швидше. Однак лежати на закритому апараті не дуже комфортно. Часто такий вид МРТ викликає паніку у людей, так як під час процедури постійно лунають гучні шуми. Тому зазвичай перед процедурою пацієнтові видають навушники або бірюші, але і вони іноді не можуть повністю ліквідувати звук. Відкритий апарат МРТ з'явився недавно, але завдяки своїй зручності став не менш популярним, ніж закритий. Представляє він собою кімнату з магнітами внизу і вгорі, а простір навколо столу, де лежить обстежуваний відкрито повністю. Відсутність шуму, можливість знаходження родича поруч з хворим або маленькою дитиною під час обстеження, обстеження тільки потрібних частин тіла, не зачіпаючи інших, робить відкритий тип МРТ більш привабливим для багатьох людей. Однак відкритий томограф має низьку потужність і знімки на ньому не завжди виходять досить високої якості. Тому їм можна проводити далеко не всяке дослідження.

Что будем искать? Например,Человек