Види повірки лічильників води і тепла

Водолічильник — пристрій, що вимірює витрата ресурсу в квартирах українців. Він стимулює людей економити цей ресурс. А значить, і власний бюджет.

Як і всім измерителям, водоміри властиво ламатися, виходити з ладу. Тим більше вони постійно контактують з водою.

Щоб у господаря не було підозр щодо цифр, потрібно регулярно перевіряти прилади обліку на предмет їх працездатності і точності показань. Більш того, це обов'язок кожного володаря ІПУ, затверджена законодавством. Види повірки лічильників води і тепла росписанi тут poverkadom.kiev.ua.

Щодо обов'язковості проходження перевірок йдеться в державних нормативних документах, дійсних в 2017-м:

  • законі про єдність вимірювань;
  • постанові про надання комунальних послуг.

Власникам житла перевірка на руку: вбереже від переплати за воду, якщо лічильник почне накручувати занадто активно; продовжить життя ІПУ, позбавивши його власника від необхідності ставити новий водомір або платити за нормативом.

Інші федеральні закони і постанови, які регламентують процедуру проведення повірки лічильників води, холодної і гарячої, і роботи ІПУ в цілому:

  • про заощадження ресурсів;
  • про експлуатацію водомірів;
  • про організацію комерційного обліку води;
  • про правила використання систем водопостачання;
  • про порядок проведення повірки.

А тепер підсумуємо основні вимоги законів, що стосуються водолічильників.

Купувати їх і встановлювати зобов'язані власники житла. Установку, за винятком пільговиків, оплачують власники квадратних метрів. Штрафів за установку лічильників або непроходження перевірки не передбачено. А ось що підвищують платіж коефіцієнти можуть бути застосовані. Відзначимо, ці самі коефіцієнти щороку зростають.

До речі, не перший рік зацікавленими сторонами обговорюється можливість про встановлення расчетомеров в квартирах українців в примусовому порядку, з наступною компенсацією ними витрат через суд. Але поки це лише розмови.

Визначено, що терміни міжповірочного інтервалу встановлює завод-виробник агрегату. Продіагностувати ІПУ раніше цього часу можна, пізніше — немає. В іншому випадку вам доведеться встановлювати нові прилади обліку: неповірені в установлений термін агрегати за замовчуванням вважаються несправними. Займатися повіркою лічильників мають право тільки організації, які мають дозвіл Федеральної служби по акредитації. Якщо механізм в ході тестування визнаний несправним, його потрібно замінити.

Что будем искать? Например,Человек