Коли та у яких випадках потрібно звертатися до лікаря-нарколога?

коли звертатися до нарколога

Послуги нарколога потрібні людям, які мають залежність від психотропних речовин або алкоголю. Якщо людина відчуває тягу, з якою вона не може впоратися, абстиненцію, якщо вона перестала себе контролювати, то важливо не втрачати час. Ситуація швидко погіршується і, не займаючись реабілітацією, залежний ризикує втратити здоров’я, сім’ю, навіть життя. Люди, перебуваючи в неадекватному стані, скоюють злочини, потрапляють в аварії, страждають від передозування та інтоксикації. Якщо близькі бачать, що людина п’є все більше, постійно потребує грошей або вони помітили ознаки вживання наркотиків, допомогти можна. Для цього необхідно звернутися до фахівців, які розкажуть, що робити.

 

Ознаки, що в людини уже з’явилася залежність

Зрозуміти, що потрібна допомога лікаря-нарколога можна за певними симптомами. При наркоманії це:

  1. Перепади настрою, дратівливість, агресивність.
  2. Червоні очі, зіниці, які не реагують на світло.
  3. Таблетки, пакетики з травами, порошками, шприци, джгути в кімнаті.
  4. Синці, подряпини, сліди ін’єкцій на руках.
  5. Зміна режиму дня.
  6. Втрата ваги.
  7. Погіршення здоров’я.

Грошей потрібно все більше, оскільки доводиться збільшувати дозу, переходити на більш сильні наркотики.

У зловживаючих спиртним з’являються похмільний синдром, запої, толерантність до етанолу. Згодом відбувається деградація особистості ー людині байдуже що, де, з ким, з якого приводу пити.

Загальними ознаками є прогули роботи, втрата інтересу до сім’ї, дому, захоплень, поява нових компаній.

Не можна ігнорувати симптоми, сподіватися, що все минеться само або допоможуть народні рецепти. Якщо не отримати своєчасне лікування, може настати передозування, отруєння неякісними засобами, нещасний випадок, порушення закону, суїцид.

 

ознаки залежності

Чим допоможе лікар-нарколог?

Родичам складно вмовити наркомана лікуватися. Лікар-нарколог допоможе залежному усвідомити, що він хворий і потребує реабілітації. Для цього він проведе мотиваційну бесіду. Може бути застосовано такий спосіб як інтервенція ー хворий бачить себе з боку, зрозуміє, на яку небезпеку себе наражає. Далі необхідно пройти курс лікування в реабілітаційному центрі.

МАА один із таких центрів. Тут працюють лікарі різних спеціалізацій ー наркологи, психологи, психотерапевти. Тому пацієнтам пропонують індивідуальний комплексний підхід. Спочатку проводять детоксикацію, виводять з організму токсини. Далі застосовують заборонні методи (кодування) ー формують відразу до психотропів.

Найвідповідальніший етап ー реабілітація. На психотерапевтичних сеансах аналізуються причини залежності, пацієнта вчать контролювати свій емоційний стан, справлятися зі стресами. Після проходження терапії люди повертаються до тверезого життя, знаходять роботу, друзів, займаються спортом, будують стосунки.

Что будем искать? Например,Человек