Міфи та правда про мелатонін

Мелатонін — це гормон, який регулює цикли сну та бадьорості. Кожен з нас добре знає, наскільки важливий повноцінний відпочинок для збереження здоров’я. Але чимало людей, на жаль, мають проблему безсоння. Вона може виникати з різних причин та призводить до зниження фізичних та моральних ресурсів організму, відчуття постійної втоми погіршення когнітивних функцій тощо. Чимало людей для протидії такому стану використовують добавки з мелатоніном. Втім навколо них існує чимало невірних тверджень. Сьогодні ми хочемо розібрати найпопулярніші з них та перевірити, що є правдою, а що — міфом.

Мелатонін є снодійним?

Чимало людей вважає, що мелатонін — це снодійне. Втім насправді це не так. Мелатонін — це гормон, який виробляється шишкоподібною залозою в мозку у відповідь на темряву. Він допомагає регулювати циркадний ритм організму, втім не має ані снодійних, ані заспокійливих функцій. Наприклад, вживати мелатонін від Mason Natural варто для того, щоб налаштувати режими сну або вилікувати певні його розлади. Втім моментальної снодійної дії він не має.

Добавки з мелатоніном є безпечними для всіх

Загалом харчові добавки з мелатоніном дійсно безпечні. Втім варто все ж таки узгоджувати їх вживання з лікарем: особливо у тих випадках, коли ви додатково вживаєте ще якісь ліки. Їх поєднання може призвести до виникнення побічних ефектів: наприклад, денної сонливості.

Чим більше мелатоніну, тим краще

Є досить розповсюджена думка, що вживання надмірної кількості мелатоніну може покращити сон. Втім насправді така дія може призвести лише до побічних ефектів. Саме тому рекомендується вживати лише призначену лікарем норму або дотримуватись інструкції виробника.

Мелатонін дозволяє вилікувати безсоння

Мелатонін насправді є ефективним засобом для лікування розладів сну. Втім він не є універсальним засобом проти абсолютно усіх типів безсоння. Для довгострокового покращення ситуації рекомендовано змінити спосіб життя, пройти діагностику організму, а також звернутись за консультацією до спеціалістів.

Мелатонін має миттєвий результат

Щоб мелатонін мав ефект, він має накопичитись в організмі. Не варто від нього очікувати швидкого розв’язання проблеми. Рекомендується вживати добавки з ним за 30-60 хвилин до сну на регулярній основі.

Мелатонін можна використовувати лише для покращення сну

Насправді мелатонін є ефективним засобом для тих людей, які часто стикаються з порушеннями циклу сну (наприклад, при зміні часових поясів або зміні графіку роботи). Також він має антиоксидантні властивості, тож може захищати клітини від стресу. Важливо й те, що мелатонін має позитивний вплив на імунну систему, а також допомагає зменшити частоту та важкість мігрені.

Мелатонін викликає залежність

Харчові добавки з ним не викликають звикання. Але перед вживання краще все ж таки проконсультуватись з лікарем.

Всі добавки з мелатоніном є однаковими

Це не зовсім так. Добавки можуть відрізнятися за якістю та дозуванням. Тому краще за все надавати перевагу перевіреними брендам, а також отримати консультацію від лікаря.

Мелатонін не підходить для довготривалого вживання

Довготривале вживання харчових добавок без консультації з лікарем не є бажаним. Втім якщо фахівець призначив вам пити мелатонін впродовж тривалого періоду, варто дотримуватись такого призначення.

Мелатонін затримує процеси старіння

На жаль, як би нам не хотілось бути завжди молодими, не існує жодного чарівного засобу. Мелатонін дозволяє покращити якість сну у людей будь-якого віку, втім затримати природні процеси старіння в організмі неможливо.

Мелатонін негативно впливає на артеріальний тиск

Існує думка, що вживання мелатоніну може підвищувати або навпаки знижувати артеріальний тиск. Насправді жодного доказу з цього приводу немає. Мелатонін жодним чином не впливає на коливання артеріального тиску.

Висновки

Мелатонін є природним гормоном сну, який виробляється в нашому організму та регулює цикл сну та бадьорості. Лікарі можуть призначати харчові добавки з ним для поліпшення якості сну (наприклад при безсонні або зміні часових поясів). Загалом мелатонін є чудовим засобом для тих, хто має позмінний графік роботи. Втім не варто чекати від нього снодійного ефекту.

Что будем искать? Например,Человек