Який вимикач вибрати для встановлення у квартирі, будинку?

Перш ніж купити автоматичний вимикач, плануючи ремонт чи будівництво потрібно розібратися, що це таке і для чого воно потрібне.

Види, характеристики та особливості автоматичних вимикачів

Отже, автоматичний вимикач призначений, в першу чергу, для захисту ліній живлення, тобто проводів, від перевантаження, короткого замикання.

Автоматичні вимикачі поділяються на декілька типів. Їх основні захисти — тепловий (біметалева пластина) та електромагнітний (захист від короткого замикання). Серед найпопулярніших марок можна виділити VI-KO, ABB, EATON, ІЕК, АСКО-УКЕРМ, Hager, Schneider Electric.

Ось декілька ключових типів:

  • Вимикачі по перегрузці: Вони вимикають електричне живлення, коли потужність струму перевищує допустимі межі. Це допомагає захистити електричні пристрої від пошкоджень.
  • Диференційний автоматичний вимикач (дифавтомат) — комбінація автоматичного вимикача і захисного відключаючого пристрою.
  • Двополюсний вимикач — використовується в двопровідних мережах до 400V.
  • Модульний автоматичний вимикач — відрізняється компактними розмірами і можливістю монтажу в модульних щитах. Має можливість швидкої заміни модулів.

Як підібрати автоматичний вимикач для квартирного щитка

При виборі вимикача слід керуватися декількома критеріями:

  1. Перетин проводів і навантаження на лінії. Наприклад, якщо у вас на кухні прилади потужністю 3 кВт, при напрузі 220В ви отримаєте 13,6 А. Тому вам потрібен автоматичний вимикач 16А.
  2. Номінальна сила струму. Наприклад, автоматичний вимикач 16А використовується для звичайних розеток.
  3. Відомі марки. Рекомендується віддавати перевагу відомим маркам, таких як ABB, EATON, ІЕК, Hager, Schneider Electric.
  4. Стиль монтажу. Вимикачі можуть бути призначені для монтажу на рейку DIN у щитовій або стандартному монтажу на стіну. Виберіть той, який підходить для вашого щитка.

Для підбору потрібного номіналу можна використовувати закон Ома: I=P/U.

При виборі автоматичного вимикача важливо звертати увагу на його характеристики і призначення. Купуючи вимикач, радимо звертатися до спеціалізованих магазинів, таких як «КАРАТ ЛТД». Правильний вибір автоматичного вимикача — запорука безпеки та надійності вашої електромережі. Не економте на якості і завжди довіряйте вибір та встановлення професіоналам.

Звертайте увагу на характеристику вимикачів, їх бренд та місце де ви зможете купити автоматичний вимикач, а також на рекомендоване навантаження для кожного типу вимикача.

Что будем искать? Например,Человек