Що не можна робити перед аналізом крові?

У сучасному світі, лабораторна діагностика — це один з найбільш інформативних методів, які допомагають оцінити стан здоров’я людини, визначити наявність захворювань та обрати правильну стратегію лікування. Лікарі призначають аналізи у Львові для встановлення первинного діагнозу, під час регулярного щорічного чек-апу, для контролю ефективності лікування, відстеження динаміки. Але, щоб отримати максимально точні результати, необхідно належним чином підготуватися до проходження аналізу крові. У цій статті ми розповімо, що не можна робити перед лабораторною діагностикою, а що — навпаки потрібно.

Правила підготовки до аналізу крові

Щоб дослідження було максимально інформативним, варто:

  • Здавати кров натще. Останній прийом їжі повинен бути не пізніше, ніж за 6-12 годин перед лабораторними дослідженнями.
  • Добу перед аналізом, або принаймні на 6-12 годин до нього, відмовтеся від алкоголю, куріння, надмірної фізичної активності.
  • За можливістю, не приймайте ліки напередодні. Якщо це неможливо, назвіть в лабораторії препарати, які ви приймаєте.
  • Вживання невеликої кількості води вранці перед аналізом — допустиме.

Варто зауважити, що ми назвали загальні правила. Залежно від показника, на який досліджуватиметься кров, обмеження можуть бути суворішими. На сайті клініки Medialt ви знайдете більше деталізовані правила підготовки до аналізів.

Чого треба уникати перед аналізом крові?

Одна із найпоширеніших помилок, яких припускаються перед аналізом крові — це вживання їжі. Хоча це може здатися незначним, їжа впливає на рівень різних показників у крові, таких як глюкоза та тригліцериди. Тому варто утриматися від сніданку перед аналізом. Алкоголь та кава можуть впливати на показники печінки та нирок, а також змінювати рівень глюкози та інші хімічні сполуки в крові. Якщо ви плануєте здавати аналіз крові, краще утриматися від алкогольних напоїв та кави протягом декількох днів перед тестуванням.

Фізичне навантаження також може призвести до змін у складі крові. Наприклад, підвищений фізичне напруження спотворює показники м’язових ензимів, таких як креатінкіназа. І, звичайно ж, стрес може призвести до змін у рівні глюкози, ліпідів та інших показників. Постарайтеся зберігати спокій та уникати стресових ситуацій перед тестуванням.

Якщо ви будете дотримуєтесь цих рекомендацій, ваш аналіз крові буде максимально точним, а лікар зможе на його основі встановити правильний діагноз та обрати методику лікування. Будьте здорові!

Что будем искать? Например,Человек