Ресторани: чим вони відрізняються

Існує величезна кількість ресторанів.  Кожен із них має дещо особливе, проте і спільних якостей чимало. Ранжування за типами постійно розширюється. Нині можна побачити ресторан Львів, в якому подають смачні ягідно-трав’яні коктейлі, та закуски для вегетаріанців, або ж потрапити в заклад, де святково сяють білі скатертини, а офіціант пропонує винну карту, що займає далеко не одну сторінку, як от у PARK. ART OF REST.

Ресторани відрізняються стилістикою та атмосферою, втім, як не крути, можна виділити критерії, що дозволяють віднести їх до тої чи іншої групи. Які характеристики використовуються для класифікації закладів. Основні із них наведені нижче.

Види ресторанів: на що звернути увагу

Категоризація закладів відбувається за наступними ознаками:

  • Формат

Зверніть увагу на інтер’єр та екстер’єр закладу, вимоги до зовнішнього вигляду гостей. Саме вони дозволяють зорієнтуватися, що ж насправді знаходиться перед вами – престижний ресторан чи звичайна закусочна. Увага до деталей, рівень сервісу – призма через яку безпомилково просвічується формат закладу. Ресторани поділяють на престижні й повсякденні. В престижному закладі кидається в очі наявність дорогого декору, великої винної карти та ретельно розробленого меню. Повсякденні ж заклади харчування не мають вимог до зовнішнього вигляду гостей, часто передбачають самообслуговування в тій чи іншій мірі.

  • Ціна

Варіює. Престижні заклади не можуть пропонувати страви за ціною вуличної їжі.

  • Меню

Відмінність полягає в різноманітності та якості їжі. Види страв обираються у відповідності до типу закладу. Значення має регіон розміщення, втім, ресторан здатен запропонувати як їжу за традиційними рецептами, так і авторське меню. Останнє може бути розробленим у відповідності до типу закладу – піцерія, ресторан для веганів тощо.

Говорячи про якість, слід звернути увагу на те, які інгредієнти використовуються, звідки вони і в якому вигляді. Деякі ресторани купують лише свіжі та органічні продукти, інші – обирають напівфабрикати і не звертають особливої уваги на наявність консервантів. Естетичні страви з гарніром і дорогими приборами чи їжа з максимально простою презентацією на одноразовому посуді – заклади такі різні. Деякі з них подають їжу з собою, інші – відмінно підходять для організації весілля, корпоративу чи іншого заходу. Кожен може знайти пропозицію, що максимально задовольнить наявні потреби.

Основні типи ресторанів

Існує чимало типів ресторанів, та деякі з них є найбільш розповсюдженими і популярними. Повсякденні заклади можуть бути орієнтовані на різних споживачів. Вони відрізняються атмосферою, та більш-менш стандартні в тому, що стосується сервірування та атмосфери. У них максимально просто, а їжа пропонується за помірною ціною.

Престижні ресторани відвідують люди з певним рівнем достатку. Ці заклади оптимальні для святкування особливих випадків, проте можуть мати зали, де можна забронювати навіть один столик. Тут потрібно дотримуватися правил етикету та офіційного дрес-коду. Меню в таких закладах часто містить авторські чи дуже екзотичні страви. Офіціанти працюють бездоганно, дотримуючись установлених правил, іноді є можливість скористатися послугами сомельє, щоб обрати вино, яке відмінно пасуватиме до улюбленої їжі. Ціни – не низькі, та цілком обґрунтовані.

Фаст-фуди, кафе, ресторани сімейного типу, поп-арти… Існує чимало закладів. Індустрія постійно розвивається, та попит мають ресторани, в яких все зроблене з любов’ю. Повага до гостей та якість їжі і послуг – саме те, що приваблює в PARK. ART OF REST – найкращому закладі Львова.

Что будем искать? Например,Человек