Аналіз на уреаплазму

Уреаплазма – це патогенний мікроорганізм, який викликає одну з найпоширеніших інфекційних хвороб та передається переважно статевим шляхом. Страждають від нього і чоловіки, й жінки. Аналіз на уреаплазму дозволяє діагностувати захворювання навіть при відсутності симптомів, що дає можливість вчасно розпочати ефективне лікування.

Однією з головних переваг ранньої діагностики уреаплазмоза є запобігання можливим наслідкам, які можуть бути дуже серйозними, особливо для жінок. Збудник хвороби часто призводить до запалення матки, яєчників та придатків, що в свою чергу може стати причиною безпліддя або ускладнити перебіг вагітності. Вчасне виявлення зьудника в організмі дозволяє знизити ризик розвитку таких тяжких ускладнень. Детальніше про особливості уреаплазмозу, правила підготовки до аналізу та його вартість можна дізнатися за посиланням https://nikolab.com.ua/prices/1338-2/.

Коли потрібен аналіз на уреаплазму?

Аналіз на уреаплазму рекомендується здати в декількох випадках:

  1. Симптоми або підозра на уреаплазму. Якщо у вас виникли симптоми, які можуть вказувати на уреаплазмоз, такі як біль під час сечовиділення, незвичайні виділення або свербіж у статевій області, болі в животі або будь-які інші ознаки, лікар може призначити дослідження для визначення причини та встановлення точного діагнозу.
  2. Партнери із позитивним діагнозом. Якщо у вашого сексуального партнера виявлена уреаплазма, вам також слід пройти тестування навіть при відсутності симптомів. Інфекція може протікати безсимптомно, але здатна передаватися іншим партнерам та нести загрозу вашому здоров’ю.
  3. Тестування з профілактичною метою. Уреаплазму можна виявити під час профілактичних медичних оглядів, особливо у жінок при плановому відвідуванні гінеколога.
  4. Перед зачаттям дитини. Якщо ви плануєте вагітність, лікар може рекомендувати перевірити наявність уреаплазми та інших інфекцій, оскільки вони можуть впливати на репродуктивне здоров’я та спричинити ускладнення при виношуванні плода.
  5. Контроль після лікування. Після призначення терапії, спрямованої на нейтралізацію уреаплазми, лікар може порадити повторно пройти аналіз, щоб переконатися, що інфекція успішно вилікована.

Пам’ятайте, якщо у вас виникли підозри або симптоми, які можуть вказувати на зараження уреаплазмою, зверніться до лікаря, щоб отримати професійну консультацію та пройти відповідне дослідження. Рання діагностика та лікування допомагають попередити можливі ускладнення та зберегти ваше здоров’я. Здати аналіз на уреаплазму та отримати точні результати можна в лабораторії «Ніколаб» https://nikolab.com.ua/uk/.

Правила підготовки

Здавати аналіз на уреаплазму слід до початку антибактеріальної терапії або через місяць після її закінчення. Місцеві антибіотики та антисептики потрібно припинити застосовувати мінімум за 2 тижні до забору біоматеріалу.

Для лабораторного дослідження, в ході якого вдається виявити уреаплазму, використовується урогенітальний зішкріб або вранішня порція сечі. При здачі матеріалу для аналізу варто враховувати наступне:

  1. Урогенітальний зішкріб у жінок береться до огляду гінекологом та проведення різних діагностичних процедур. За 3 дні до дослідження слід утриматися від статевих контактів, використання вагінальних супозиторіїв та тампонів.
  2. Чоловікам перед урогенітальним зішкрібом потрібно відмовитися від статевих контактів за 3 дні, а також утриматися від сечовипускання на протязі 2-3 годин.
  3. Якщо для дослідження використовується сеча, напередодні слід відмовитися від вживання гострої та солоної їжі, алкогольних напоїв. Перед забором сечі необхідно провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів без використання антибактеріальних засобів.

Правильна підготовка гарантує високу точність результатів аналізу. Займатися розшифровкою отриманих даних повинен кваліфікований лікар.

Что будем искать? Например,Человек