Ендометріоз при клімаксі: симптоми, лікування

Ендометріоз — хвороба, яка характеризується зростанням тканини ендометрію за межами матки. Ця хвороба може виникнути у будь-який час в житті жінки. Найчастіше вона у період репродуктивної вікової категорії. Однак, деякі жінки можуть стикнутися з ендометріозом в період менопаузи, коли вони вже не мають менструального циклу.

Розглянемо детальніше, як проявляється ендометріоз при клімаксі та як його лікувати.

Ендометріоз в період менопаузи

У період менопаузи, коли в організмі жінки зменшується рівень естрогену, ендометріальна тканина припиняє зростати і відмирає. Це означає, що виникнення ендометріозу в цей період є досить рідкісним. Однак, якщо у жінки вже є цей діагноз, то він може продовжувати прогресувати навіть після менопаузи.

Симптоми ендометріозу в період менопаузи можуть бути дуже різноманітними. Жінки можуть відчувати біль у тазу, нижній частині спини, а також біль при статевому акті. У деяких випадках може спостерігатися кровотеча з вагіни або викидень. Крім того, жінки можуть скаржитися на симптоми, що схожі на симптоми менопаузи: гарячка, пітливість та порушення сну.

Що необхідно пам’ятати у цей період

Оскільки вона є рідкісною хворобою в період менопаузи, то його діагностика може бути складною. Для підтвердження діагнозу, лікар може виконати різні обстеження: УЗД, МРТ, біопсію або лапароскопію. Також можуть бути проведені тести на рівень гормонів, щоб виключити можливість наявності інших хвороб, які можуть мати схожі симптоми.

Лікування ендометріозу в період менопаузи зазвичай полягає в прийомі гормональних препаратів, які допомагають знизити рівень естрогену в організмі. Це може бути здійснено за допомогою гормональної замісної терапії або прийому ефективних препаратів, таких як Клімадинон. Для зменшення болю можуть призначатися знеболювальні препарати, фізіотерапія та інші методи симптоматичного лікування.

У разі виявлення ендометріозу в період менопаузи, важливо пам’ятати, що це не є страшною хворобою, але вимагає від жінки ретельної діагностики та лікування. При появі будь-яких незвичних симптомів, зокрема болю в тазу та нижній частині спини, необхідно звернутися до лікаря. Спеціаліст зможе встановити діагноз та призначити відповідне лікування.

Зверніть увагу на незвичні симптоми і займіться своїм здоров’ям. Оберіть якісне лікування з використанням безпечних та ефективних препаратів.

Что будем искать? Например,Человек