5 ознак проблем зі щитоподібною залозою

 

Збої в роботі щитоподібної залози здатні спричинити порушення в усьому організмі. У цьому немає нічого дивного, оскільки щитовидка виділяє гормони, які контролюють діяльність більшості клітин. Тому так важливо, щоб вона працювала добре і була здоровою.

Проблеми щитоподібної залози можуть полягати у виділенні як надмірної, так і недостатньої кількості гормонів, що супроводжується характерними симптомами, про які ми розповімо далі.  Якщо ви помічаєте їх у себе, вам не обійтися без консультації в ендокринолога в клініці «Дейлі Медікал» https://daily-med.com.ua/uk/konsultativnyj-priem/endokrynoloh. Пам’ятайте, що ставити діагноз і призначати лікування повинен тільки фахівець.

Почуття сильної втоми

Описувати, які бувають симптоми при проблемах зі щитоподібною залозою, ми почнемо з найосновнішого — хронічної втоми. Якщо ви спите достатню кількість годин, і при цьому все одно відчуваєте сонливість і брак сил, справа може бути саме в щитовидці. Швидше за все, вона виробляє недостатню кількість гормонів, важливих для енергетичного балансу в організмі. У м’язи при цьому не надходить сигналів до роботи, всі процеси поступово сповільнюються.  Це позначається і на розумових здібностях.

Почуття тривоги

Цей симптом, навпаки, виникає в разі збільшення обсягу вироблюваних щитоподібною залозою тиреоїдних гормонів. Організм постійно отримує сигнали до активної діяльності, не може розслабитися і тому перезбуджується. Усі процеси в ньому починають відбуватися дуже швидко, у мозок надходять сигнали, що спричиняють підвищену збудливість і тривожність.

Збільшення або зменшення маси тіла

Описуючи ознаки проблеми зі щитовидкою, не можна не зупинитися на такій важливій ознаці, як різка зміна ваги. Якщо людина, яка дотримується правильного харчування і не забуває про спорт, раптом різко набирає вагу — можливо, справа в порушенні роботи щитовидки. Найімовірніше, вона стала виробляти занадто мало гормонів. Якщо ж маса тіла починає стрімко зменшуватися, це може свідчити про те, що рівень секреції тиреоїдних гормонів підвищився. Якщо зміни ваги спричинені саме збоями в роботі щитоподібної залози, ні дієти, ні фізичні вправи проблем не вирішать. Буде потрібна допомога ендокринолога і корекція гормонального фону.

Порушення репродуктивної функції

Це насамперед стосується менструального циклу в жінок. Якщо в їхньому організмі спостерігається недостатній рівень гормонів щитоподібної залози, місячні будуть рясними та болісними. І навпаки: за гіперсекреції тиреоїдних гормонів цикл буде нерегулярним, а виділення — мізерними.  І в тому, і в іншому випадку, порушення секреції гормонів щитоподібної залози негативно впливають на процес овуляції та здатність жінки до зачаття.

У чоловіків гіпотиреоз призводить до недостатнього вироблення чоловічих статевих гормонів (андрогенів), що негативно позначається на сперматогенезі та здатності до запліднення яйцеклітини. Таким чином, якщо парі ніяк не вдається зачати дитину, при цьому присутні симптоми проблем щитовидної залози, обом партнерам варто обстежитися в ендокринолога. У Дніпрі це можна зробити в «Дейлі Медікал», записавшись на зручний для себе час.

Ламкість волосся та нігтів, сухість шкіри

Коли обмін речовин сповільнюється, у шкіру, нігті та волосся починає надходити менше поживних речовин. Як результат — шкірні покриви стають сухими, лущаться, оскільки сальні залози працюють менш активно. Нігтьові пластини стоншуються і стають ламкими, а волосяні цибулини «впадають у сплячку» і можуть навіть назавжди зникнути з поверхні голови. Щоб цього не допустити, потрібно обстежитися у лікаря і виконувати всі його рекомендації.

Ми розповіли вам про те, як розпізнати проблеми зі щитовидкою. Звертаємо вашу увагу, що самостійно ставити діагноз і призначати лікування в жодному разі не можна — цим можна тільки погіршити ситуацію. Записуйтеся до хорошого фахівця — і ви збережете здоров’я на довгі роки!

Что будем искать? Например,Человек