Люстри у стилі флористики у квартирі та будинку: правила впровадження у дизайн

Майже в кожному будинку знайдеться щось, пов’язане з флористикою — прикладним мистецтвом, основним інструментом якого виступають рослини. Крім квіткових композицій найчастіше флористика в інтер’єрах представлена картинами, шпалерами та світильниками. Особливе місце в цій ніші займають люстри в стилі флористика, здатні бути дуже різноманітними і доречно виглядати як в класичному інтер’єрі, так і в англійському шику, французькому кантрі, ар-нуво, модерну і навіть хай-тек дизайні. Вміло підбираючи світильники, можна додати затишку та чарівності, розбавивши строгий інтер’єр, а в насичені дизайнерські рішення включити ніжність та легкість.

Основні особливості люстри у стилі флористика

Флористичний стиль передбачає втілення рослинних мотивів у корпусі, плафонах та декорі:

  • Напівсферичні та сферичні плафони можуть нагадувати бутони фантастичних та справжніх кольорів, найчастіше, півоній та лілій.
  • Чарівні пелюстки із прозорого чи матового скла, акрилу, пластику або навіть напівпрозорої органзи стають обрамленням плафонів, схожих на тюльпани, троянди, орхідеї тощо.
  • Вигнуті лінії каркасу повторюють контури стебел і ліан. Вони можуть бути прикрашені кованим листям, кришталем, подібним до ранкової роси, іншим декором. Деякі виробники сучасних люстр із вбудованими світлодіодами випускають моделі, в яких каркас — це єдиний плафон, що повторює контури пелюстків казкової квітки.

Основними матеріалами для виготовлення люстри у флористичному стилі виступають метал, скло та кришталь. Однак виробники використовують і пластмасу, акрил, полімери. У числі натуральних матеріалів іноді зустрічаються лоза, дерево та бетон, що в основному використовуються для прикраси основи світильника.

Колірна гама флористичних люстр досить багата. Незважаючи на те, що велика частина асортименту магазинів електрики включає моделі в спокійному оформленні, потрібні і яскраві неординарні варіанти:

  • Спокійна гама представлена білим, сірим, молочним, бежевим, золотистим, сріблястим та чорним кольорами. При цьому однаково популярні як глянсові, і матові поверхні. Зазвичай купують для інтер’єрів у такій самій гамі чи, навпаки, для кімнат у стилі фьюжн, у яких потрібно розвантажити простір.
  • Активні кольори представлені моделями, в яких для імітації кольорів використовуються матеріали у блакитному, зеленому, червоному, оранжевому, жовтому та білому кольорах. Популярні й світильники у рожевій гамі. Особливо потрібні рішення для стилю модерн, кантрі, прованс і навіть хай-тек.
  • Глибокі кольори — це варіації бордового, смарагдового, сапфірового, графітового та інших насичених кольорів та відтінків. Така палітра вдало увійде до суворих та стриманих інтер’єрів.

Якою має бути люстра в стилі флористики в інтер’єрі?

Найголовнішим критерієм, безумовно, будуть особисті уподобання господарів. Однак при цьому важливо знайти компроміс між побажаннями та правилами, які допоможуть підібрати найстильніше та найдоречніше освітлення для різних кімнат.

При виборі моделі рекомендується спиратися на такі правила:

  • Для більш сучасних інтер’єрів віддайте перевагу лаконічним моделям, в яких флористика більше простежується або в плафонах або корпусних елементах. У хай-теці можуть бути гарні люстри-споти з плафонами у вигляді бутонів, а в мінімалізмі — з вигнутими подібно до ліан корпусними деталями і спрощеними абажурами.
  • У класиці, ар-нуво, англійському стилі, провансі, модерні та інших відомих стилях доречні моделі з більш складним та виразним дизайном.
  • Для будь-яких просторих залів гарні великі люстри у флористичному стилі зі складним дизайном. Вони звертатимуть на себе основну увагу та слугуватимуть головною окрасою приміщення.

При виборі люстри у стилі флористика важливо враховувати її розміри. Компактну кімнату краще не перевантажувати великим світильником, віддаючи перевагу невеликій люстрі. У вітальні та спальні середніх та великих розмірів знайде своє місце люстра на підвісах, а у великому холі можна встановити і масивний багатоярусний світильник.

Что будем искать? Например,Человек