Ківі: як виростити екзотичний фрукт

Наявність та доступність саджанців екзотичних рослин дозволяє вирощувати в саду багато культур. Однією з таких рослин є ківі. Дотримуючись нескладних рекомендацій, виростити ківі та збирати щороку рясний урожай буде нескладно.

Особливості рослини

Ківі є дерево-ліаною, тому для її гілок потрібно облаштувати опору. У травні на стеблах формуються та розпускаються білі квітконоси. У цей час ківі виглядає дуже декоративно. Для формування зав’язей потрібен запилювач. Одного «чоловічого» саджанця достатньо для запилення п’яти рослин жіночого типу.

Протягом літа відбувається формування та дозрівання плодів. Урожай готовий до збирання в середині осені.

Які сорти підходять для вирощування в саду

Селекціонерами створено безліч морозостійких та невибагливих гібридів, що приживаються у відритому ґрунті. Найбільш популярні сорти:

  • Хейворд – популярний сорт для вирощування в культурі, плоди овальної форми, довжиною до 7 см цінуються за солодкий смак із невеликою кислинкою, приємний аромат;
  • Крамер – високоврожайний гібрид, після дозрівання, плоди можна зберігати протягом 4 місяців, м’якоть фруктів дуже соковита та солодка з вираженим ароматом;
  • Монті – плоди солодкі з освіжаючою кислинкою та ароматом ананасу, вони дозрівають у середині жовтня, мають масу до 70 грам;
  • Містер Майк – великоплідний сорт, маса плодів досягає 100 грам, рослина цінуються за високі дегустаційні характеристики, високий імунітет, морозостійкість;
  • Колхідський – плоди мають масу до 70 грам, м’якоть дуже соковита світло-зеленого кольору з дрібним насінням, за смаком нагадує ананас.

Для запилення можна вибрати сорти: Банафія, Мальбек. Сьогодні також доступні самозапильні сорти, такі як: Генріх, Бемоль та інші. Однак наявність на ділянці запилювача значно збільшує врожайність.

Детальніше ознайомитись з описом сортів та придбати якісні саджанці пропонує інтернет-магазин Agromarket. У каталозі магазину представлений широкий асортимент якісних саджанців з доставкою до кожного населеного пункту країни.

Особливості вирощування ківі

Ківі вирощують на сонячній ділянці з родючим ґрунтом та слабо-кислою реакцією. У рослини верхня коренева система, тому потрібний регулярний,Ю але помірний полив.

У процесі росту рослина формує стебла-ліани завдовжки до двох метрів, тому важливо регулярно вносити мінеральні добрива:

  • ранньою весною;
  • у період формування бутонів та плодів.

Обрізання виконують після збирання врожаю. Молоді рослини в перші роки після посадки захищають від морозів.

Что будем искать? Например,Человек