Які точкові світильники для стелі краще вибрати?

У сучасних стилях дизайнів інтер’єру точкові світильники вже стали звичайним явищем. Вони створюють особливу родзинку в будинку і виглядають як елемент прикраси будь-якого стилю. Однак в якості єдиного джерела світла, такі моделі актуальні для невеликих кімнат. Для великих приміщень такого освітлення буде недостатньо, і доцільно скористатися світильниками в комбінації з люстрою.

Типи стель

При виборі освітлювальних приладів, в першу чергу потрібно знати який у вас тип стелі. Для стелі з гіпсокартону, підійде будь-яка модель. Єдине що необхідно врахувати це відстань між стелею і гіпсокартоном. Зазвичай це вільне місце від 2 до 10-12 см.перед покупкою обов’язково уточніть у консультанта яким зазором ви володієте. Великий вибір пропонує інтернет магазин точкових світильників Сваетюа. Другий тип стелі це натяжна, і для нього є обмеження, які необхідно враховувати:

  • температурний режим ПВХ плівки — не більше 40 градусів за Цельсієм, інакше полотно може деформуватися. Тому стежте за потужністю ламп, зазвичай номінальна температура вказується на упаковці;
  • підходять тільки статичні Світильники, світло яких спрямований зверху вниз, без поворотів;
  • монтаж повинен бути на спеціальне кільце, яке запобігає розривів і деформації натяжної полотна.

Види моделей світильників

Тепер коли ви визначилися зі стелею, розглянемо моделі освітлювальних приладів. Існує безліч варіацій точкових світильників, але найбільш популярні два типи це накладні і вбудовані. Накладні — не потрібно вирізати отвір для світильника, тільки для виведення проводів. Вбудовані-встановлюється в спеціальний проріз, на стелі видно тільки декоративна частина світильника, інша частина захована. Найчастіше підбираються легкі моделі, з маленькими габаритами.

Можливість регулювання

По конструкції існують поворотні і статичні типи освітлювальних приладів. Поворотні це ті у яких можна крутити світильник в різні боки, керуючи напрямком світла. І, відповідно, у статичних світловий потік від приладу йде вниз.

Призначення і потужність

Дане світлове оснащення може використовуватися в звичайних житлових кімнатах, а також і в приміщеннях з підвищеною вологістю, наприклад у ванній кімнаті, або лазні (сауні). Однак для експлуатації останніх необхідно забезпечити підвищений ступінь безпеки. Вологозахищеність світильників з IP не менше 44 для ванн (IP54 для лазень і саун) і потужністю ламп 12-24 Вт. Точкове світло для таких просторів використовується при низьких стелях, або якщо приміщення нестандартного стилю і маленьке.

Типи ламп

Існує 4 види відповідних лампочок для вбудованих світильників:

  • Розжарювання-через великого розміру і високого ступеня нагрівання, даний тип лампочок рідко використовується, і не рекомендується;
  • Галогенні — в 2 рази довговічніше ніж лампи розжарювання, і вважаються найбільш яскравими, однак поряд з цим використовують багато електроенергії і потребують стабільному напрузі мережі. При перепадах-швидко «горять»;
  • Світлодіодні-довговічне і надійне освітлення, яке поєднується зі светорегулятором. Низьке споживання електроенергії. Корпус не нагрівається, що для натяжних стель — великий плюс. Єдиний мінус-висока первісна ціна;
  • Енергозберігаючі-великий термін служби, не дешеві, але відмінний варіант в точкових світильниках.Тепер ви знаєте як визначитися з точковими світильниками за різними показниками. Залежно від моделі і виробника вартість буде варіюватися. Застосовуючи наші поради, ви зможете підібрати для себе оптимальний варіант.

Что будем искать? Например,Человек