За якими критеріями підбирати насіння для овочів?

Вибір насіння — неймовірно захоплююче заняття, яке може спричинити масу емоцій. На жаль, не лише позитивних, а й негативних. Щоб вибір був легким, а його результати незмінно радували, варто знати і дотримуватись хоча б найважливіших правил (так — і тут є свої правила :)) Вони нескладні, але й від розчарувань убережуть і гроші заощадити допоможуть.

Адже ринок насіння за останні кілька років збільшився у десятки разів! Різне за ціною і якістю насіння вражає різноманіттям: дивовижні магнолія і гінкго, вже звичні перила і квамокліт, коханим багатьом з нас кореопсис і датура — при такому достатку не дивно і розгубитися. Щоб цього не сталося, до походу до магазину треба підготуватись. Гарні насіння ви можете замовити в магазині Добрі Сходи.

Правило 1: ретельно вибираємо сорт

Дати чіткі універсальні рекомендації, як вибирати сорти овочевих та декоративних культур для дачної ділянки, досить складно. І все-таки, незалежно від того, про яку рослину йдеться, існують загальні критерії вибору сортів, яких варто дотримуватися.

Правило 2: складаємо план посівів

Перед тим, як купувати насіння, визначтеся з планом посівів — це не такий важливий момент, як може здатися на перший погляд. Ретельно спланувавши посіви, ви визначите точно, яка кількість і якого саме насіння вам необхідно, а значить — уникнете непотрібних витрат.

Правило 3: сорти чи гібриди — вирішуємо заздалегідь

«Яке насіння, таке і плем'я», – народна мудрість нагадує, яке велике значення має якість насіння. Саме тому перед покупкою обов'язково вирішите, для чого вам потрібне насіння: одна справа, якщо ви просто збираєтеся виростити бажану рослину, і зовсім інша — якщо ви маєте намір заготовляти насіння на користь. У першому випадку доцільніше купувати насіння з маркуванням F1 — насіння гібридів, а в другому — звичайних сортів. Цей момент у багатьох дачників викликає питання, тому зупинимося на ньому трохи докладніше.

Правило 4: підбираємо рослини, що відповідають зоні вирощування

Завдяки проведенню різноманітних сортовипробувань науково-дослідні установи відбирають найбільш придатні для кожного регіону сорти та гібриди – їх називають районованими. Вони здатні показати можливий максимум у своєму регіоні: регулярно плодоносити та давати найкращі врожаї високоякісних плодів, відрізнятися яскравішим і здоровішим зовнішнім виглядом, стійкістю до різних хвороб тощо.

Что будем искать? Например,Человек