Герпес на губах: що викликає та як лікувати

Простуда на губах знайома практично кожному. Варто підхопити нежить або перенервувати, як тут же з’являється неприємний провісник — поколювання десь біля рота.
Вірус простого герпесу є в організмі 95% людей. І лише мало хто має несприйнятливість, причини якої досі незрозумілі.

Вірус потрапляє в організм у ранньому дитинстві: у 3 — 4 роки, коли виснажуються антитіла проти вірусу герпесу, передані немовлям матір’ю. Найчастіше зараження відбувається, якщо дитину цілують носії інфекції. Крім поцілунку, вірус може поринути у організм, наприклад, зі слиною. Він впроваджується в слизові оболонки, доходить до нервових закінчень, піднімається в порожнину черепа, де «ховається» в нервовому сплетенні, іменованому, трійчастим ганглієм і «спить» там до моменту повторної активації. Більше інформації тут https://ladypapers.com/.

Герпес «прокидається» при зниженні імунітету

Причини рецидивів герпесу на губах: стрес чи емоційний розлад; різних інших хвороб, зокрема застуди, грипу, цукрового діабету, ВІЛ; отруєння чи інтоксикація; вживання алкоголю, кофеїну та куріння; надмірне ультрафіолетове опромінення; переохолодження чи перегрівання; настання менструації; перевтома та виснаження; недостатнє харчування/дієта або розлад шлунка; інші індивідуальні кожному за людини чинники.

Після «пробудження» вірус прямує назад до шкіри. При русі через нерв вірус викликає запалення тканини нерва.

Розвиток герпесу можна умовно поділити кілька етапів. На першому етапі людина відчуває нездужання. У місці появи «лихоманки» з’являється біль, пощипування, шкіра червоніє. На стадії запалення утворюється невелика хвороблива бульбашка, заповнена рідиною. Через деякий час пляшечка лопається і з нього витікає безбарвна рідина, що містить мільярди вірусних частинок. На його місці з’являється виразка. На заключному етапі виразка покривається скоринкою.

Найчастіше герпес з’являється на губах, але поразки можуть з’являтися і на обличчі, в області вух або в ротовій порожнині.

Як звести неприємні відчуття до мінімуму

Починати використовувати протигерпесні препарати необхідно почати, як тільки ви відчули пощипування. Ліки не позбавлять Вас вірусу, але дозволять зупинити його розвиток і прискорити одужання. Існують препарати, що запобігають розвитку вірусу: таблетки, мазі для зовнішнього застосування, які допомагають загоєнню бульбашок та виразок, зменшенню неприємних відчуттів.

При нанесенні мазі використовуйте ватяні палички, щоб уникнути передачі вірусу з губ на шкіру пальців.

Герпес потребує уваги спеціалістів! Простуда на губах може виявитися симптомом серйозних захворювань: різкого зниження імунітету, онкологічних захворювань, ВІЛ-інфекції.

Якщо Вас мучать рецедіви герпесу – зверніться до лікаря. Фахівець не тільки позбавить Вас зайвих хвилювань та виключить небезпеку для здоров’я, але й допоможе підібрати комплексну програму профілактики та лікування герпесу.

Что будем искать? Например,Человек