Саджанці плодових дерев, ягідних кущів і декоративних рослин

Рясно плодоносний сад – мрія будь-якого дачника. Ягоди коштують недешево, а яблучка із супермаркету лякають хімічним глянцем — а так хочеться свого, натурального! Отже, які плодові дерева та чагарники посадити? Детальна вiдповiдь тут https://sadubykovunu.com.ua/.

Вибираємо місце під фруктові посадки

Ідеально, якщо Ваша ділянка простора, захищена від вітрів, добре освітлюється сонцем. Так щастить не всім, але правильне планування допоможе уникнути багатьох проблем саду.

Сонце, вітер та тінь

Більшість плодових дерев та чагарників – світлолюбні рослини. Навіть тіньовитривалі культури, як фундук, для хорошого плодоношення вимагають достатньої освітленості. Універсальне рішення: розмістити дерева високорослі з північної, а низькорослі — з південної сторони ділянки. Сильний вітер – ворог урожаю. Якщо ділянка знаходиться на місці, що продується, це загрожує обсипанням плодів, взимку – пошкодженням молодих гілок аж загибелі дерева. Вирішити таку проблему допоможе посадка високорослих дерев смугою поперек напряму вітру. Щоб дерева не затінювали одне одного, важливо при закладці саду дотримуватися необхідних відстаней.

Відстань між рослинами

Кожне дерево або чагарник для нормального росту та плодоношення потребує достатнього простору. Високорослі сорти яблуні, груші, абрикоса, черешні потребують площі харчування не менше 30 квадратних метрів, тобто відстань між такими деревами 5-6 метрів. Для середньорослих культур (вишня, зливу, персик, а також яблуні та груші на карликових підщепах) мінімальна відстань між деревами 3-4 метри, для колоноподібної яблуні – 2 метри. Для ягідних чагарників відстань між рослинами – не менше метра. Поки крони дерев не розрослися, відстань між ними можна використовувати під посадки ягідних чагарників, суниць або овочів, за винятком пріствольного кола не менше метра навколо стовбура.

Сумісність рослин

У різних плодових культур різні потреби в поживних речовинах, глибина залягання коріння, вимоги до світла, вологості та складу ґрунту. Крім того, родинні культури уражаються одними і тими самими шкідниками. Тому при закладці саду дуже важливо враховувати сумісність рослин.

Что будем искать? Например,Человек