О чем расскажут анализы мочи

Загальний (клінічний) аналіз сечі

Цей аналіз покаже, як працюють нирки пацієнта, його сечовий міхур, підшлункова залоза, печінка, як торкається роботи інших органів та покаже можливі порушення видільної системи організму. Клінічний аналіз сечі вкаже, чи є запалення в організмі пацієнта та багато іншого. Терміновий аналіз проводиться протягом півгодини.

Аналіз методом Нечипоренко

Якщо лікар бачить за загальним аналізом відхилення, то призначає аналіз по Нечипоренко. За цим методом можна дізнатися про наявність лейкоцитів у сечі (запальних процесів в організмі), підрахувати кількість еритроцитів та циліндрів. Терміновий аналіз щодо Нечипоренка призначають при позаплановій госпіталізації хворого.

Аналіз методом Зимницького

Це дослідження допомагає лікарю дізнатися про стан нирок пацієнта. Зокрема, пацієнт накопичує сечу протягом доби, а фахівці лабораторії досліджують отриманий матеріал на кількісні та якісні показники, щільність та консистенцію, колір. Метод Зимницького допомагає виявити такі захворювання як пієлонефрит, гломерулонефрит, токсикоз, цукровий діабет, ниркова недостатність та інші хвороби.

Коли складати аналізи?

Всі аналізи лікаря радять здавати вранці, обов'язково натще, дотримуючись з вечора дієти, що щадить. Це дозволить одержати об'єктивні результати.

Як часто потрібно складати аналізи?

Медики радять проходити профілактичні огляди та робити загальні аналізи крові та сечі не рідше одного разу на рік. Людям з хронічними захворюваннями слід здавати аналізи двічі на рік або за призначенням лікаря. Дослідження на ВІЛ та венеричні захворювання можна проводити анонімно хоч щомісяця. Маючи в сім'ї випадки захворювання на цукровий діабет, раз на рік-два можна здавати і цей аналіз. У разі генетичної схильності до онкології раз на два роки рекомендується робити тести на онкомаркери.

Что будем искать? Например,Человек