Як приймати антибіотики дітям

Антибіотик (антибактеріальний препарат, протимікробний засіб) — це препарат, який ефективний при лікуванні бактеріальних інфекцій. Його ефект полягає в безпосередньому впливі на бактерію, він її вбиває. Також його ефект може полягати в уповільненні розмноження бактерії, що дозволяє імунітету впоратися з ним. Висока поширеність інфекцій, великий вибір антибіотиків для дітей, невиправдане призначення даних препаратів при захворюваннях у дітей і дорослих привела до загрозливих наслідків для життя людей — антибіотикостійкості. Згідно Євразійським рекомендацій, в ЄС 25000 смертей щорічно пов'язані саме з антибіотикостійкими. На даний момент протимікробні засоби є непоправних ресурсом людства. Стійкість до антибактеріальних засобів можна розглядати як загрозу національній безпеці. Далi розкажемо, як приймати антибіотики дітям.

Перш, ніж перейти до вибору дитячого антибіотика, розгляду дозування, тривалості застосування, необхідно розібрати і пояснити основні моменти у формуванні стійкості до антибактеріальних засобів. Лише після цього можна адекватно судити про вибір і підходу до призначення даних лікарських засобів.

Антибиотикорезистентности

Антибиотикорезистентности — це термін, що позначає стійкість до антибіотиків. Хто винен в цьому? Основною причиною є надмірне і безконтрольне застосування протимікробних засобів. Це стосується не тільки медицини.

Причини

 1. Застосування в медицині. Невиправдане призначення на амбулаторному етапі, в стаціонарі, самолікування (безрецептурний відпуск). Основний акцент приділяється протидії невиправданого призначення антибіотиків в первинній ланці (на амбулаторному етапі). Для цього спеціально розробляються і впроваджуються в практичну охорону здоров'я клінічні рекомендації і алгоритми за призначенням антибіотиків дітям. Також через засоби масової інформації проводяться роз'яснення населенню про необхідність раціонального використання антимікробних засобів і небезпеки їх самостійного застосування.
 2. Застосування антибіотиків у ветеринарії.
 3. Застосування в агроиндустрии.

Основні правила правильного застосування антибактеріальних препаратів

 1. Протимікробний засіб приймається тільки при наявності бактеріальної інфекції, яка передбачається або доведена документовано.
 2. Під час застосування лікарського засобу необхідно дотримуватися оптимального режиму. Перше — це правильний вибір ліки. В іншому необхідно дотримуватися адекватну дозу і тривалість застосування.
 3. При виборі лікарського засобу необхідно враховувати регіональну ситуацію по стійкості до антибіотиків найбільш поширених збудників і враховувати ймовірність інфікування хворого даними бактеріями.
 4. Не застосовувати антибіотики низької якості і з недоведеною ефективністю.
 5. Чи не використовувати антибіотики з метою профілактики.
 6. Ефект від застосування антибактеріального засобу оцінюють через 48-72 години після початку лікування.
 7.  Пояснити шкоду недотримання режиму застосування лікарського засобу, а також пояснити небезпеку самолікування.
 8. Сприяти правильному застосуванню лікарського засобу з боку хворого.
 9. В кожному випадку необхідно використовувати методи, що дозволяють встановити причину інфекції.
 10. При призначенні антибактеріального препарату лікарям необхідно дотримуватися рекомендацій, заснованим на доказовій медицині.

Что будем искать? Например,Человек